Випустивши Excel 2010, Microsoft мало не подвоїв функціональність цієї програми, додавши безліч покращень і нововведень, багато з яких не відразу помітні. Неважливо, досвідчений ви користувач або новачок, знайдеться чимало способів спростити роботу з Excel. Про деякі з них ми сьогодні розповімо.

Виділення всіх ячейок одним кліком

1
Усі клітинки можна виділити комбінацією клавіш Ctrl + A, яка, до речі, працює і у всіх інших програмах. Однак є більш простий спосіб виділення. Натиснувши на кнопку в кутку аркуша Excel, ви виділите всі ячейки одним кліком. 
Відкриття декількох файлів одночасно2
Замість того щоб відкривати кожен файл Excel окремо, їх можна відкрити разом. Для цього виділіть файли, які потрібно відкрити, і натисніть Enter. 
Переміщення по файлах Excel 
Коли у вас відкрито кілька книг в Excel, між ними можна легко переміщатися за допомогою комбінації клавіш Ctrl + Tab. Ця функція також доступна по всій системі Windows, і її можна використовувати в багатьох додатках. Наприклад, для перемикання вкладок в браузері. 
Додавання нових кнопок на панель швидкого доступу
4
Стандартно в панелі швидкого доступу Excel знаходяться 3 кнопки. Ви можете змінити цю кількість і додати ті, які потрібні саме вам. 
Перейдіть в меню «Файл» ⇒ «Параметри» ⇒ «Панель швидкого доступу». Тепер можна вибрати будь-які кнопки, які вам потрібні. 
Діагональна лінія в ячейках
5
Іноді бувають ситуації, коли потрібно додати в таблицю діагональну лінію. Наприклад, щоб розділити дату і час. Для цього на головній сторінці Excel натисніть на звичну іконку кордонів і оберіть "Інші кордони»«Другие границы».
Додавання в таблицю порожніх рядків або стовпців
Вставити один рядок або стовпець досить просто. Але що робити, якщо їх потрібно вставити набагато більше? Виділіть потрібну кількість рядків або стовпців і натисніть "Вставити". Після цього виберіть місце, куди потрібно зрушити ячейки, і ви отримаєте потрібну кількість порожніх рядків.
Швидкісне копіювання та переміщення інформації7
Якщо вам потрібно перемістити будь-яку інформацію (ячейку, рядок, стовпець) в Excel, виділіть її та наведіть мишку на кордон, щоб змінився покажчик. Після цього перемістіть інформацію в те місце, яке вам потрібно. Якщо необхідно скопіювати інформацію, зробіть те ж саме, але з затиснутою клавішею Ctrl. 
Швидке видалення порожніх клітинок8
Порожні ячейки - це проблема Еxcel. Іноді вони з'являються просто з нізвідки. Щоб позбутися їх одним махом виділіть потрібний стовпець, перейдіть на вкладку «Дані» і натисніть «Фільтр». Над кожним стовпцем з'явиться стрілка, спрямована вниз. Натиснувши на неї, ви потрапите в меню, яке допоможе позбутися від порожніх ячеєк.
Розширений пошук
Натиснувши Ctrl + F, ми потрапляємо в меню пошуку, за допомогою якого можна шукати будь-які дані в Excel. Однак його функції можна розширити, використовуючи символи «?» І «*». Знак питання відповідає за один невідомий символ, а Астеріск - за кілька. Їх варто використовувати, якщо ви не впевнені, як виглядає шуканий запит.
Якщо ж вам потрібно знайти знак питання або Астеріск і ви не хочете, щоб замість них Excel шукав невідомий символ, то поставте перед ними «~».
Копіювання унікальних записів
10
Унікальні записи можуть бути корисними, якщо вам потрібно виділити в таблиці інформацію яка не повторюється. Наприклад, по одній людині кожного віку. Для цього виберіть потрібний стовпець і натисніть «Додатково» зліва від пункту «Фільтр». Виберіть вихідний діапазон (звідки копіювати) і діапазон, в який потрібно помістити результат. Не забудьте поставити галочку.

Створення вибірки

11
Якщо ви робите опитування, в якому можуть брати участь лише чоловіки від 19 до 60, ви легко можете створити подібну вибірку за допомогою Excel. Перейдіть в пункт меню «Дані» ⇒ «Перевірка даних» і виберіть необхідний діапазон або іншу умову. Вводячи інформацію, яка не підходить під цю умову, користувачі будуть отримувати повідомлення, що інформація невірна.
Швидка навігація за допомогою Ctrl і стрілки
Натискаючи Ctrl + стрілка, можна переміщатися в крайні точки листа. Наприклад, Ctrl + ⇓ перенесе курсор в нижню частину листа.
Транспонування інформації з стовбчика в рядок
13
Досить корисна функція, яка потрібна не так вже й часто. Але якщо вона раптом знадобиться, навряд чи ви будете переміщувати по одній клітинці. Для транспонування в Excel є спеціальна вставка. 
Скопіюйте діапазон комірок, який потрібно перемістити. Після цього клікніть правою кнопкою на потрібне місце і виберіть спеціальну вставку. 
Як приховувати інформацію в Excel
14
Не знаю, навіщо це може стати в нагоді, але проте така функція в Excel є. Виділіть потрібний діапазон ячейок, натисніть «Формат» ⇒ «Приховати або відобразити» і виберіть потрібну дію. 
Поєднання тексту за допомогою «&»


15
Якщо вам потрібно об'єднати текст з декількох ячеєк в одну дну, необов'язково використовувати складні формули. Досить вибрати клітинку, в якій буде з'єднаний текст, натиснути «=» і послідовно вибрати ячейки, ставлячи перед кожною символ «&».
Зміна регістра букв
За допомогою певних формул можна міняти регістр всієї текстової інформації в Excel. Функція «ПРОПІСН» робить всі букви прописними, а «СТРОЧН» - малими. «ПРОПНАЧ» робить прописаний тільки першу букву в кожному слові.
Внесення інформації з нулями на початку
Якщо ви введете в Excel число 000356, то програма автоматично перетворить його на 356. Якщо ви хочете залишити нулі на початку, поставте перед числом апостроф «'».
Прискорення введення складних слів18
Якщо ви часто вводите одні й ті ж слова, то зрадієте, дізнавшись, що в Excel є автозаміна. Вона дуже схожа на автозаміну в смартфонах, тому ви відразу зрозумієте, як нею користуватися. З її допомогою можна замінити повторювані конструкції абревіатурами. Приміром, Катерина Петрова - КП. 
Більше інформації
19
У правому нижньому куті можна спостерігати за різною інформацією. Проте мало хто знає, що, натиснувши туди правою кнопкою миші, можна прибрати непотрібні і додати потрібні рядки. 
Перейменування аркуша за допомогою подвійного кліка 
Це найпростіший спосіб перейменувати лист. Просто клацніть по ньому два рази лівою кнопкою миші і введіть нову назву.


(via)
Якщо у Вас є свої секрети нам невідомі то поділіться ними в коментарях.